Показати меню

В Ужгороді відкрилася виставка словацького художника Мікулаша Клімчака (фото)

b98247f-img-0974В Закарпатському краєзнавчому музеї відкрили виставку відомого словацького художника Мікулаша Клімчака. Виставка присвячена кирило-мефодіївській тематиці.

Експозиція налічує близько тридцяти робіт виконаних у стилі ікон. Метою виставки, за словами організаторів, є відображення початку створення словацької державності і міжнародних відносин 9-го століття.

«Я безмежно щаслива, що ми маємо можливість показати закарпатцям і гостям краю ці роботи. Вони наповнені неймовірною атмосферою, яка передає дух часів Кирила і Мефодія», – сказала Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова.

Мікулаш Клімчак народився 16 листопада 1921 року у місті Гуменне. Навчався на кафедрі рисунка ти живопису в Технічному університеті в Братиславі.

У 1948 закінчив Школу прикладного мистецтва в Парзі. З 1950 року живе і працює в Братиславі. Художник є найвідомішим творцем кирило-мефодіївської тематики у словацькому образотворчому мистецтві. Смислову виразність черпає з традиційної візантійської іконографії. Надихають автора минуле словацького народу, історія християнства, безсмертя, сім’я та суспільство.

Джерело: Голос Карпат

Loading...
Loading...
18:01Переглядів: 725 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше