Показати меню

Біля закарпатської церкви, що в Пирогові, встановлено хрест борцям за Україну

2-80У суботу, 5 вересня, закарпатська громада в Києві встановила в Національному музеї народної архітектури та побуту в селі Пирогово, біля закарпатської церкви Покрова Пресвятої Богородиці (перевезеної свого часу з села Канори Воловецького району) дерев’яний хрест із розп’яттям.

Як повідомив виходець із Закарпаття, невтомний організатор «Закарпатських гостин» у столиці, правник Іван Магей, ідея встановлення цього хреста спонтанно виникла в його столичному офісі ще два роки тому за участі почесного голови Товариства закарпатців в м.Києві Миколи Бідзілі та нині вже покійного очільника київських угорців Тібора Вашша.

Переговори з керівництвом скансена на цю тему тривали більше року і зрештою завершилися успішно. Організацію робіт взяв на себе І.Магей.

З необхідних 40 тисяч вдалося зібрати близько семи. Гроші давали рядові представники закарпатської громади в столиці, хто скільки міг – по 100-150 гривень. Три тисячі гривень і 500 грн передалив з Закарпаття благодійники, які побажали залишитися невідомими.

Дубовий хрест виготовили у закарпатській Нижній Апші, а фігуру розп’ятого Ісуса Христа вирізали в Рахові. Незабаром на хресті буде встановлено табличку, на якій буде вказано, де його було зроблено.

Хрест встановили 5 вересня. Залити фундамент допоміг голова товариства румунської культури в Києві Василь Шімон.

Хрест присвячено загиблим героям Небесної сотні, бійцям АТО і загалом всім тим, хто віддав своє життя за незалежну Україну.1-41

На 13.00 26 вересня призначено освячення хреста. Потім буде служба Божа за полеглими за Україну. Після цього відбудеться запланована на цей день четверта «Закарпатська гостина». Участь у ній візьмуть не тільки закарпатській українці, але й румуни, угорці, словаки, чехи, поляки. До заходу долучаться і відділи культури відповідних посольств.

Загалом, щорічні «Закарпатські гостини» в Києві набувають все більшої популярності. Організатори кажуть, що намагаються вберегти їх від політики. Для пропаганди закарпатської культури зареєстрували навіть ГО «Клуб закарпатської культури у м Києві». Організація займатиметься пропагандою закарпатської культури, організацією закарпатських фестів, гостин і вечірок.

Loading...
Loading...
11:56Переглядів: 902 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше