Показати меню

В Ужгородському замку відкрилася експозиція, присвячена каві

IMG_828218 травня Закарпатський краєзнавчий музей до свого чергового професійного свята дотримався старої традиції і відкрив у замкових залах нову експозицію.

Відтепер вона постійно діятиме і радуватиме око містян та туристів. А насправді є чому втішатися, адже музейникам вдалося за описом, розміщеним у старій газеті “Унгвар”, відтворити інтер’єр кав’ярні Ендре Дюлої у приміщенні готелю Берчені. Її офіційно відкрили 25 березня 1910 року.

Відтворити заклад вдалося за рахунок колекції меблів та речей, яку ще у 1987 році продала замкові ужгородка Клара Фунданич. Доповнили експозицію млинки для кави, які іще раніше, у 1981 році придбав музей.

Родзинкою виставки безперечно можна вважати турецький кавовий сервіз кінця XVIII століття. Як пояснив Михайло Джахман, один із ідейних натхненників та творців кавової зали, у той час кава вважалася напоєм для еліти і була доступна хіба знатним графським родам, як то Ракоці, Перені, Берчені тощо. І тільки згодом ароматний напій завоював інші верстви населення.

У музеї також можемо побачити старі ваги та касовий апарат 20-х років минулого століття. Саме такі стояли свого часу в ужгородських кав’ярнях.

Джерело та фото: zaholovok.com.ua

 

Loading...
Loading...
17:53Переглядів: 533 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше