Показати меню

В Ужгороді створено робочу групу, яка до листопада перевірятиме об’єкти, що мають високі епідемічні ризики

завантаженняКерівників ринків та супермаркетів Ужгорода запросили сьогодні на нараду до міського голови Богдана Андріїва – обговорювали дотримання санітарного законодавства у місті.

На зустріч, у якій взяли участь і заступник міського голови Ігор Фартушок, начальник Ужгородського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області Лілія Ігнацевич, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства м.Ужгорода Людмила Коломоєць, посадовці Ужгородської міської ради, прийшли керівники та представники усіх міських ринків і, на жаль, представники тільки двох супермаркетів – “Сільпа” та “Silverland” (“Барви”).

“Надворі спека, висока температура повітря, за прогнозами синоптиків, триматиметься і в найближчі дні, тож прошу всіх звернути особливу увагу на дотримання санітарних норм та якість продуктів на ваших ринках, у супермаркетах, щоб не допустити випадків отруєнь неякісними продуктами”, – звернувся до присутніх міський голова Богдан Андріїв, який також голова дав доручення довести цю інформацію до відома керівників супермаркетів, які були відсутні на зустрічі. “Нещодавно громадськості став відомим факт продажу зіпсованої продукції у магазині “Вопак”, жінка навіть потрапила до інфекційної лікарні. Такі речі є неприпустимими, керівництво закладів зобов’язане нести відповідальність за якість продуктів на прилавках”, – наголосив Богдан Євстафійович.

На жаль, зараз важелів впливу на несумлінних підприємців не має не тільки міська влада, а й контролюючі органи, в обов’язки яких прямо входить перевірка дотримання санітарного законодавства. Раніше були перевірки санепідемстанції, служби ветеринарної медицини, податкової, однак уже тривалий час в Україні діє мораторій на будь-які перевірки діяльності приватних підприємців.

Приміром, Держпродспоживслужба може вийти на позапланову перевірку за рішенням суду чи скаргою споживача, оформленою належним чином. Рішення про перевірку за скаргою приймає центральний орган, працівники на місцях можуть отримати дозвіл провести її у кращому випадку через місяць після звернення, може бути прийняте і рішення перевірку не проводити. Зрозуміло, що ефективною робота у цьому випадку не може бути.

Узагалі парадоксальною є ситуація із стихійними продажами – притягнути таких торговців до відповідальності не можна, оскільки вони не є суб’єктами господарювання. Спільні рейди працівників муніципальної інспекції з благоустрою Ужгородської міської ради та поліцію великого ефекту теж не дають: вуличні продавці повертаються на “свої” місця одразу після того, як працівники міськради та поліції йдуть. Або ж міняють “місце дислокації”. Яскраві приклади – ринки на Корятовича (“зелений базар”), Вілмоша Ковача (“Білочка”), Бородіна (“п’яний базар”). На двох перших є достатньо місць, щоб офіційно торгувати, однак продавці на вулиці відмовляються. Це дуже обурює керівників ринків: навколо захаращена територія, ні за прибирання, ні за торгівлю ніхто з вуличних торговців не платить. Не задоволені таким станом справ і продавці, які працюють офіційно та сплачують усі податки та збори – конкуренція виходить нерівною. Про якість продуктів, які продають з рук, взагалі не доводиться говорити – вони не проходять жодних санітарних перевірок, тож покупці дуже ризикують своїм здоров’ям.

Наприкінці червня розпорядженням Ужгородського міського голови створено робочу групу, яка до листопада перевірятиме об’єкти, що мають високі ризики в епідемічному відношенні. Фахівці Держпродспоживслужби, які також у складі цієї робочої групи і лише завдяки цьому можуть моніторити ситуацію та збирати фактаж, розповіли сьогодні шокуючі факти. Під час однієї з перевірок торгових точок у центрі Ужгорода лише у двох із 14 продавців були санітарні книжки. Ще одна проблема – імпортні продукти переважно без жодної підтвердної документації про якість та походження. Однак навіть такі перевірки не мають для підприємців жодних наслідків: від них вимагають лише усунути недоліки.

Під час наради вирішили, що після узагальнення даних від робочої групи міська рада звертатиметься у вищі інстанції, адже на місцевому рівні врегулювати такі проблеми не вдасться.

Ще раз зберуть у міській керівників ринків, правоохоронців, працівників муніципальної інспекції з благоустрою, щоб вирішувати, що можна зробити із стихійною торгівлею на вулицях Ужгорода.

Loading...
Loading...
18:27Переглядів: 1561 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше