Показати меню

В Ужгороді з’явився раритетний міні телефон

IMG_0266120 років тому в Ужгороді з’явився телеграфний зв’язок, тоді він з’єднував Ужгород із Будапештом. Як сприймали це диво тодішні жителі нам невідомо, але в яке буденне диво це переросло сьогодні для нас, відчуває кожен від маленького до великого. Мало того, зв’язок стрибнув настільки далеко вперед, що тепер ми не лише чуємо голос один одного але й бачимо чітке (іноді не дуже чітке) зображення співбесідника.

Отже, у день народження Тіводара Пушкаша, 17 вересня, в Ужгороді, на площі Поштовій було урочисто відкрито мега міні-скульптурку «hallom», що з угорської означає «чую». Саме 17 вересня 1844 року народився угорський фізик Тівадар Пушкаш, який винайшов і розробив першу телефонну станцію. Його дружина Софія Феттер фон дер Лілі довгий час жила в Ужгороді, а потім переїхала в Будапешт до Пушкаша. За словами Едісона, під час тестування телефону Пушкаш був першим, хто вживав слово «алло» (halló, похід. hallom), – розповів присутнім на відкритті Федір Шандор.

Скульптурка виконана у найкращих традиціях форми телефона-автомата, у який для з’єднання (в радянські часи), кидали монетку «2 копійки».

Нажаль Михайло Колодко не зміг бути на відкритті свого настінного міні «айфону» з минулого, але за допомогою сучасних технологій він промовив до учасників відкриття чарівне слово «hallom» із закордонної Угощини. Але втілювачі ідеї, ковалі зв’язкового апарату були разом із своїм творінням у цей відповідальний момент. Молоді та талановиті ковалі Степан Руснак та Роман Мурник скромно долучилися до церемонії.

Урочисте «розпакування» манюні з десятків сантиметрів товстелезної червоної стрічки відбулося під звучання пісні відомого українського гурту «ВВ» – «Зв’язок».

Закарпатський обласний центр отримав ще одну зачікінену точку на туристичній мапі мальовничого міста над Ужем.

Loading...
Loading...
09:05Переглядів: 281 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше