Показати меню

Куди і чому мігрує Закарпатська молодь

6Закарпатська молодь все частіше виїжджає за межі України. Біля консульств і візових центрів – черги, наповнені в основному юнаками й дівчатами. Потужний процес міграції ще більше активізувазувався.

Є ряд факторів, що спонукають закарпатців масово покидати рідні домівки.

Тривога, невпевненість у завтрашньому дні. Постійне коливання курсу валют, підняття цін на товари першої необхідності, відсутність високооплачуваної роботи, все це та ряд інших факторів є основними мотивами для того, щоб чим швидше спакувати валізи.

Війна чи АТО, що протягом року забирає тисячі життів молодих українців, є ще одним з факторів, чому молодь почала активно виїжджати за кордон, особливо хлопці. Хто хоче загинути під кулями або ж повернутись недієздатним? Та і просто бачити як вмирають люди, теж не найкраща школа життя для молодої людини.

Які ж країни обирають  молоді закарпатці?

Враховуючи, що сусідами Закарпаття є чотири європейські країни, вибір у нашої молоді надзвичайно великий. Серед ТОП – 5 країн, які обирає закарпатська молодь можна виділити такі: Угорщина, Чехія, Польща, Словаччина і США.

Оскільки значна частина закарпатців вважає Угорщину своєю батьківщиною, то найчастіше саме туди і виїжджають. По – перше, можна легко отримати угорське громадянство; по – друге, кожен п’ятий закарпатець володіє угорською мовою на рівні, достатньому

для адаптації в країні; по – третє, Угорщина є плацдармом для виїзду до інших європейських країн, а найголовніше – до омріяного США. Так, громадяни Угорщини мають право на тримісячне перебування в США без будь яких супровідних документів.

Обираючи Чехію та Словаччину, опираються здебільшого на стабільність розвитку цих країн та наявність вільних робочих місць. Польщу вибирають, зазвичай, студенти. Саме з польськими вузами укладено чи не найбільшу кількість партнерських договорів про обмін студентами та можливість отримання стипендії.

Чим займаються закарпатці в інших країнах?

Молодь , як правило, працевлаштовується в сфері надання послуг (ресторани, готелі, торгові центри, розважальні комплекси), а потім, вивчивши мову і, по-можливості, отримавши освіту, вони можуть претендувати на більш солідні варіанти зайнятості. Хоча багато-хто так і не виривається з ями банального заробітчанства.

Які наслідки?

Для держави такого роду міграція важко вдаряє по її майбутньому. Адже більша частина молоді, що виїхала за кордон рідко коли повертається на постійне проживання в Україну. Через процес «відтоку мізків» тисячі наших людей працюють на благо різних галузей в сотнях країн світу, в той час як своя країна не може надати навіть адекватних умов праці.

Для мігрантів – це крок в невідоме, зміна світогляду. Далеко не всім щастить адаптуватися і здобути високих досягнень, проте саме сміливість і вимушеність “самооптимізації” стають для багатьох формулою успіху. Виходить ситуація, що від’їжджають найбільш активні і розумні, ті, що хочуть більшого від життя і готові розширювати власні можливості. Чи, може, пристосуванці, потенційні зрадники й сепаратисти? А хто залишається? Найбільш національно свідомі чи ті, хто просто не має можливості втекти?

 

Loading...
Loading...
16:01Переглядів: 781 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше