Показати меню

На Рахівщині пройде перша в Україні “Битва різьбярів”

30,10-3Як відомо, різьба по дереву – це одне з основних гуцульських ремесел. Саме таким способом виготовляють предмети побуту, декору, сувеніри та аксесуари. І все це – з дерева!

Незважаючи на те, що багато ремесел не мають зараз такої популярності, як у давнину, все ж різьба по дереву залишається поширеною, особливо на Рахівщині. Тож саме в цьому гірському районі, у селищі Великий Бичків, незабаром, 9-11 листопада, з метою відродження традицій відбудеться масштабний фестиваль під назвою “Битва різьбярів”.

Докладніше про дійство сьогодні, 30 жовтня, в Ужгородському прес-клубі розповіли організатори та учасники фестивалю-змагання. За їхніми словами, такий захід в Україні проведуть уперше.
У програмі передбачені не тільки яскраві змагання майстрів з ремесла. На фестивалі буде створено Алею різьби, проведуть і тематичні майстер-класи з різьби по дереву. Пам’ятні сувеніри та аксесуари туристи зможуть придбати на ярмарці виробів різьбярства та коренепластики.

Організатори додали, що локація проведення заходу вибрана не випадково, адже в селищі Великий Бичків проживає найбільша кількість різьбярів Закарпаття.

Лілія Ільчук, директор Великобичківськоі школи-інтернат, на території якої і проведуть змагання, додала про ідею створення фестивалю: «У нашій школі є дерева, які треба видаляти… Хочемо показати традиційні техніки наших предків у поєднанні з оновленими технологіями обробки дерева. Також маємо на меті продемонструвати дітям, як можна надихати мертві дерева живою душею».

Під час змагань кожен різьбяр буде працювати зі своїм деревом, скульптури стосуватимуться карпатської тематики. Наразі для змагань зрубано понад 20 тополь і 5 кленів, зареєстровано понад два десятки учасників.

Микола Глеба, учасник Битви різьбярів із Іршавщини, додав: «Дуже добре зустрітися з однодумцями. Тому велика подяка організаторам за таку нагоду».

Сприяє проведенню фестивалю й Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури. За роботами учасників фестивалю можна стежити на однойменній сторінці заходу в соціальній мережі «Фейсбук».

За словами організаторів, кращі роботи будуть встановленні при вході в населенні пункти Рахівщини. Також скульптури з дерева можна буде придбати. Особливістю фестивалю стане і святковий концерт.

Loading...
Loading...
14:56Переглядів: 169 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше