Показати меню

Закарпатцям пропонують безкоштовно навчатися в вузах Словаччини

slovВ Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція представників громадської організації «Словацько-Український культурно-освітнє товариство», які представили європейську освітню програму «Free Student».

Кандидат юридичних наук, доцент, голова громадської організації «Словацько-Український культурно-освітнє товариство» Роман Фрич розповів: «Наша програма працює вже третій рік, студенти з Ужгорода та Мукачева зарекомендували себе дуже добре, тому в цьому році вже немає необхідності проходити тестування, досить тільки співбесіди. Зустрічі з майбутніми абітурієнтами відбудуться вже днями: 21 листопада о Мукачево о 17.00 в приміщенні готелю «Стар» і 22 листопада в Ужгороді о 17.00 в конференц-залі готелю «Ужгород».

Студенти за цією програмою можуть навчатися в двох університетах Словаччини – Кошицькому технічному університеті та Ружомберокском Католицькому університеті. Зручно, що зарахування відбувається в Україні, тому абітурієнти можуть зосередитися на вивченні словацької мови, а не підготовці до вступних іспитів. Спеціальності відбираємо не тільки цікаві для навчання, але і для реалізації в майбутньому.

Це, наприклад, управління в готельно-туристичній сфері, до речі, студенти цієї спеціальності можуть і працювати і зароблять під час навчання, щоб набути досвіду і зарекомендувати себе перед майбутнім роботодавцем. Хороші пропозиції є і серед мовних спеціальностей – німецька, англійська, італійська. Цікаво і інженерне напрямок (автомобільне виробництво, джерела відновлюваної енергії – сонячні і вітрові станції).

Євген Зеленак , кандидат наук, доцент, продекан Ружомберокского Католицького університету з питань наукової, навчальної роботи і аспірантури, повідомив: «Наш університет має 4 факультети – філософський, педагогічний, медичний і теологічний. Ми надаємо широкі можливості вивчення різних наук, тісно співпрацюємо з католицькими університетами, які є в кожній країні, а також з програмою міжнародних обмінів «Еразмус».

Анна Ганчин , мама студентки, яка скористалася названої програмою, поділилася досвідом: «Я працююча мама, і мені було дуже зручно скористатися саме цією програмою, оскільки надається вся організаційна допомога при переїзді на навчання до Словаччини. Моя дочка дуже задоволена навчанням, має пільги на харчування, вже зараз, через два місяці, відчуває суттєву різницю як у менталітеті, так і в рівні навчання, щодо викладачів ».

До слова, студенти, які за результатами навчання увійшли в 10% кращих, отримують стипендію від уряду Словаччини. Є й пропозиції для 9-класників за кваліфікованою робочому навчання.

Програма «Free student» – перший масштабний проект безкоштовного навчання українських студентів в державних університетах Словаччини. Особливістю нинішньої програми є те, що абітурієнти будуть проходити тільки співбесіду, без тестування, так як торішні учасники програми під час тестування і навчання показали високий рівень знань. Співбесіда буде проходити безпосередньо в місті Ужгород на українській мові, за участю представників словацьких вузів.

Loading...
Loading...
11:19Переглядів: 294 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше