Показати меню

На Закарпаття повертається кір

1504854715_1Кір – це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання, з притаманною йому циклічністю виникнення епідускладнень з піком захворюваності кожні 4-5 років. Останній ріст захворюваності на кір у нашому районі відмічався в 2012 році, в основному серед дітей та студентів.
Кір належить до числа інфекцій з дуже легким крапельним механізмом передачі і масовою сприйнятливістю, тому рівень захворюваності знаходиться у прямій залежності від кількості неімунних (не щеплених) осіб. Враховуючи низький протягом декількох останніх років процент охоплення щепленнями проти кору дітей та підлітків, прогнозується ускладнення епідситуації по кору і на території району.

Єдиним ефективним способом, що дозволяє уникнути захворювання на кір та ускладнень, є планова вакцинація. Відповідно до Календаря профілактичних щеплень вакцинація проти кору проводиться дітям у віці 12 місяців, повторно ревакцинація – у шість років. Варто відзначити ту обставину, що в результаті планової імунізації в організмі формується імунітет, достатній для захисту від кору протягом декількох десятків років (близько 20 років).
Профілактика кору переважно проводиться з використанням комбінованих вакцин, що містять живі аттенуіровані (ослаблені) штами кору, паротиту та краснухи (КПК вакцина). Основними протипоказаннями до виконання вакцинації є: підвищена чутливість до будь-якого з компонентів вакцини, імунодефіцит (СНІД), наявність гострих і загострення хронічних захворювань. Перед проведенням щеплення обов’язково проводиться огляд лікарем. У районі є достатня кількість вакцини. Кожна дитина, яка підлягає щепленню, може отримати його в поліклініці або амбулаторії за місцем проживання.
Кір – гостра інфекційна хвороба вірусної етіології, що характеризується лихоманкою, катаральним запаленням слизових оболонок очей, носоглотки та верхніх дихальних шляхів і плямисто-папульозним висипом. Вірус кору достатньо стійкий у навколишньому середовищі, при кімнатній температурі зберігається протягом декількох годин, поширюється при кашлі та чханні хворої людини. Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Зараження відбувається як при безпосередньому спілкуванні з хворим, так і на значній відстані від нього.
Дуже небезпечний кір для вагітних жінок. Якщо майбутня мама занедужає, можливі викидень або передчасні пологи. Дитина може народитися з дефіцитом маси тіла.
Джерелом збудника інфекції є хворий на кір. Він заразний для оточуючих в останні 1-2 днів інкубаційного періоду до 4-го дня після появи висипу. Передача збудника відбувається повітряно-крапельним шляхом. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш, ніж хвороба проявиться (інкубаційний період). Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; ока – кон’юнктивітом, блефаритом; травної системи – диспепсії; запаленням середнього вуха – отитом або слухової труби – евстахеїтом. У маленьких дітей часто буває стоматит.
Захворювання на кір краще попередити, ніж лікувати, тому, щоб захистити свою дитину, необхідно провести вакцинацію.

С.Мандзюк, лікар відділення організації епідеміологічних досліджень Тячівської філії ЗОЛЦ МОЗ України.

Loading...
Loading...
12:40Переглядів: 165 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше