Показати меню

На Закарпатті вперше проведено унікальну операцію

26.12-7Нещодавно в мамологічному відділенні Закарпатського обласного онкологічного диспансеру було проведено унікальну операцію – редукційну мамопластику (зменшення об’єму молочної залози).

Пацієнтка з 9-м розміром грудної залози після операції отримала третій розмір. Коригування пройшло зі збереженням соска та його пересадкою. Як пояснив в.о. завідуючого мамологічним відділенням – Карен Олегович Петросов, рішення щодо необхідності проведення редукційної мамопластики було прийнято задля полегшення стану пацієнтки та подальшого збереження її здоров’я.

Подібного типу операція – редукційна мамопластика – в області була проведена вперше. Унікальність цієї операції полягала ще й у тому, що було збережено сосок. Після зменшення залози він був переміщений на відповідну ділянку.

Крім того, лікарям вдалося значно скоротити час проведення хірургічного втручання. Поки асистент зашивав з одного боку операційну рану, хірург зайнявся редукційною мамопластикою на правій грудній залозі. Такий хід був можливим завдяки застосуванню техніки «внутрішньошкірного шва».

Довідка: Техніка «внутрішньошкірного шва» стала широко застосовуватися в Закарпатському онкодінспансері близько 10 років тому, коли її головним лікарем був призначений Русин Андрій Васильович. Він і окреслив нові тенденції в хірургії та показав перевагу використання даної техніки. Накладання «внутрішньошкірного безперервного шва» дозволяє значно прискорити проведення операції. Якщо при звичайному накладанні шва працюють і хірург, і асистент, то для «внутрішньошкірного» шва досить роботи одного асистента. В цей час хірург, при необхідності, вже може приступити до роботи на іншій ділянці тіла. Завдяки чому пацієнт перебуває менший час під загальним наркозом, а значить, менше страждає його здоров’я, зменшується навантаження на серце, печінку і нирки. Такий різновид хірургічного шва є більш естетичним, ніж класичний, та використовується при органозберігаючих операціях, оскільки залишає менше слідів, практично непомітний після повного загоювання.

До речі, Закарпатський обласний онкодиспансер є лідером в Україні з органозберігаючих операцій на грудній залозі.

На сьогодні понад 90% операцій на молочній залозі у ЗОКОД проводяться з використанням технології «внутрішньошкірного шва». Це стало можливим завдяки тому, що керівництву медзакладу вдалося забезпечити диспансер усіма необхідними дороговартісними матеріалами.

Loading...
Loading...
10:34Переглядів: 1060 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше