Показати меню

Скільки ужгородці платитимуть за свої квадратні метри?

nedorogaya_kvartira_v_londoneВ Україні з 1 січня 2015 року введено оподаткування на всю житлову і нежитлову нерухомість незалежно від її площі. Місцевим органам влади делеговані повноваження щодо встановлення ставки цього податку. Це закріплено законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деякі законодавчі акти України щодо податкової реформи», текст якого оприлюднено на сайті газети «Голос України».

Парламент, прийнявши відповідний закон, установив верхню межу оподаткування – 2% від мінімальної заробітної плати, або 24 грн. Тобто місцеві громади можуть установлювати ставку від нуля до 24 грн. Також законодавець визначив, що не підлягають оподаткуванню квартири до 60 кв. м (середня площа всіх квартир в Україні – 56,6 кв. м) і будинки – до 120 кв. м. Тобто буде обкладатися податком тільки площа, яка перевищує цю межу. Згідно з рішенням, яке прийняли 16 січня на сесії Ужгородської міськради, ставка податку на житлову нерухомість становитиме 0,4% розміру мінімальної заробітної плати за кожен квадратний метр. Ідеться про житлові будинки, прибудови до них, квартири, кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах, котеджі, а також садові й дачні будиночки. Однаковим є розмір ставки як для фізичних, так і для юридичних осіб.

До прикладу, якщо мінімальна зарплата становить 1218 грн, а 0,4 % від неї – це 4 грн 87 коп., то виходить, що саме таку суму ужгородцям доведеться сплатити за кожен «зайвий» квадратний метр площі за рік. Якщо йдеться про нежитлову нерухомість (готельні, офісні, торговельні будівлі), то для них визначили ставку 0,2%.

Але тут уже ніяких мінімумів площі, які не оподатковуються немає, тобто їх власники заплатять податок за кожен квадратний метр власності. Притім казино та ігрові заклади оплачуватимуть окрему ставку податку – 2%. Що стосується гаражів, будівель для публічних виступів, присадибних будівель та будівель спортивного і освітнього призначення, то вони оподаткуванню не підлягають. Власники земельних ділянок відтепер сплачуватимуть до держказни 1% від їх нормативної грошової оцінки за кожен квадратний метр.

За земельні ділянки, зайняті житловим фондом, неприбутковими автостоянками, гаражами, садовими і дачними будинками фізосіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті освітніми, спортивними, культурно-побутовими, виробничими, господарськими та іншими спорудами, потрібно платити 0,03% від їх нормативної грошової оцінки.

А от за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні об’єктів господарювання (крім державної та комунальної власності), згідно з рішенням міськради, доведеться платити 3% від їх нормативної грошової оцінки. Експерти досить неоднозначно висловлюються щодо нового податку. Адже, з одного боку, він нарешті зобов’яже платити податок на нерухомість товстосумів, які багато років інвестували в комерційні квадратні метри: магазини, готелі, ресторани та бари.

А з іншого – цей податок також сплачуватимуть власники господарських і присадибних будівель, що використовуються як допоміжні нежитлові приміщення. До таких об’єктів зазвичай належать прості сараї та хліви, гаражі й літні кухні. Тож виходить, що сільські жителі відтепер стануть серйозними власниками нерухомості і сплачуватимуть у казну чималу суму грошей.

Христина БІКЛЯН

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

Loading...
Loading...
12:53Переглядів: 874 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше