Показати меню

З 1 вересня українські школярі вчитимуться за осучасненою шкільною програмою

книгиУ мережі оприлюднили програму навчань для українських шкіл, яка вступит у дію вже з початку нового навчального року. Новий план містить чимало цікавих творів. Програму суттєво осучаснили.

Нового навчального року українські старшокласники вивчатимуть на уроках твори Стівена Кінга і Харукі Муракамі, а також історію українського безвізу і явище “гібридної війни”.

Вся справа в тому, що з 1 вересня 2018-го набувають чинності нові навчальні програми від МОН більш ніж з 20 предметів, повідомляє “Сегодня”.

Історія України

Нового навчального року майбутнім 11-класникам належить дізнатися багато цікавого про інтеграцію нашої країни в європейський політичний простір.

Крім тем про анексію Криму, початок АТО і процес Мінських переговорів (які і раніше були включені до переліку тем з сучасної історії України), тепер в програмі з’явилися теми про отримання Україною безвізового режиму з країнами Євросоюзу, приєднання до Ради Європи, підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Також школярі дізнаються про “політику сусідства” ЄС і про євроскептиків.

Окрему увагу приділять геополітиці: сучасним взаєминам США, Китаю і ЄС

В результаті учні зможуть прогнозувати геополітичне становище України в найближчій перспективі“, – пишуть автори оновлених програм.

Література

На уроках зарубіжної літератури юних закарпатців теж чекають сюрпризи. Наприклад, в обов’язковій програмі у 10-класників з’явився “Алхімік” бразильського письменника Пауло Коельо, романи “Чому наше майбутнє залежить від читання” і “Кораліна” сучасного британського фантаста Ніла Геймана, підлітковий роман “Кава з кардамоном” польської письменниці Йоанни Ягелло, а також “Геній” Нобелівського лауреата Мо Янь і інші.

Зате з обов’язкового до позакласного читання в 10-му класі перенесли “Анну Кареніну” Толстого, а “Гобсека” Бальзака і зовсім виключили.

Тим часом 11-класники теж залучатимуться до світових літературних шедеврів.

Так, в обов’язковій програмі тепер є відомий роман-антиутопія “1984” Джорджа Оруелла, “Мораль” культового американського письменника Стівена Кінга і роман “Книжковий злодій” Маркуса Зусака, який, до речі, був в списку бестселерів The New York Times понад 230 тижнів.

Також вперше випускники вивчатимуть твір кримськотатарського письменника Таїра Халілова про депортацію кримських татар “До останнього подиху”. А ось “Джакомо Джойс” Джеймса Джойса і “Чуму” Альбера Камю перевели до розряду “позакласного читання”.

Позакласне читання

Але все ж найбільший фурор серед українців справив саме новий список для позакласного читання.

Так, у списку у 10 класів виявився нещодавно екранізований роман Ренсома Ріггза “Будинок дивних дітей” і американська класика “Великий Гетсбі” Фіцджеральда.

Випускникам теж належить не нудний список літератури на літо: “Темні алеї” Буніна, вірші Нобелівського лауреата і рокера Боба Ділана, роман “Ім’я троянди” Умберто Еко, “Пролітаючи над гніздом зозулі” Кена Кізі, “Сто років самотності” Габріеля Гарсіа Маркеса, твори Харукі Муракамі і навіть фантастичний роман “Соляріс” Станіслава Лема.

Loading...
Loading...
17:44Переглядів: 143 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше