Показати меню

36 судових інстанцій визнали забудову на провулку Мостовому в Ужгороді законною

IMG-4152Сумніви у питанні законності запланованої комерційної забудови на провулку Мостовому в Ужгороді остаточно розвіяв Закарпатський окружний адміністративний суд.

В Ужгороді забудовники продовжують відстоювати право на прозору схему бізнесу на ринку нерухомості обласного центру Закарпаття.

Не зважаючи на постійні перешкоди з боку різних інстанцій, товариство, яке планує втілити в життя в Ужгороді якісний та надійний проект, таки змогло у суді відстояти своє законне право на будівництво. Йдеться про ТОВ «Континент Інвест Груп», яке згідно договорів суперфіцій, має право на забудову земельних ділянок, придбаних з аукціону в 2010 році.

Вказані земельні ділянки при продажу з аукціону вже мали чітко визначене призначення, обміри та містобудівні обмеження будівництва, що було відображено в кадастрових справах земельних ділянок та значній за обсягом аукціонній документації.

IMG-4153Дві ділянки, загальною площею 17 соток, розташовані неподалік Закарпатського облмуздрамтеатру, на провулку Мостовому в Ужгороді, згідно аукціонної документації мають наступні обмеження: чотириповерхова забудова 60 відсотків земельної ділянки з максимальною площею паркінгу в підвальній частині будівлі.

Згідно з планами забудовника – у майбутньому тут розміститься чотириповерхова будівля, яка не зіпсує вигляду центральної частини міста, а навпаки вдало доповнить його екстер’єрну гаму.

Крім того, «Континент Інвест Груп» бере на себе зобов’язання щодо облагородження та озеленення решти – 40% прилеглої території, що немало важливо у нинішній фінансовій ситуації міста.

З травня 2017 року ТОВ “Континент Інвест Груп” неодноразово зверталося до Управління містобудування та архітектури Ужгородської міськради із заявою про надання передбачених законом містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, розташованих за адресою: м. Ужгород, провулок Мостовий, 2 та 3.

Однак Управління не поспішає йти на зустріч забудовникові.

суд5суд6

Усі звернення та заяви фірми на адресу управління, відповідальний за погодження містобудівної документації підрозділ, ігнорує.

IMG-4158«Континент Інвест Груп» тричі звертався до місцевої архітектури через ЦНАП і усі ці рази отримував незаконну відмову. У відписках йшлося про невідповідність містобудівної документації. Однак, чому міська влада не могла навести лад з Генпланом цілих вісім років – неясно.

Оскільки вказані відписки носили явно незаконний та протиправний характер, затягували час та наносили збитки підприємству – було вирішено звернутися до суду за захистом своїх прав, а саме у питанні необхідності видачі, передбачених законом, містобудівних умов та обмежень.

За весь цей час ТОВ «Континент Інвест Груп» виграло уже 36 позовів. На сьогодні є рішення вищих інстанцій. У всіх наголошено, що товариство володіє ділянкою законно.

суд3

суд4

Останній розгляд відбувався наприкінці минулого року у Закарпатському окружному адміністративному суді. Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ТОВ «Континент Інвест Груп» до начальника відділу Управління містобудування та архітектури Ужгородської міськради про визнання їх дій та бездіяльності протиправними, суд засвідчив правоту позивача.

За постановою Закарпатського окружного адміністративного суду, відмову Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради, визнано протиправною.

«Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року у даній справі визнається протиправною відмова Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради у видачі ТОВ «Континент Інвест груп» містобудівних умов та обмежень забудови за адресами м. Ужгород, провулок Мостовий, 2 та провулок Мостовий, 3», – йдеться у документі.

суд

У зв’язку з цим, суд зобов’язав цей підрозділ міськради видати ТОВ «Континент Інвест Груп» містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок, розташованих на купленій з аукціону землі. Тобто на сьогодні питання законності забудови товариством цих ділянок вирішене вже остаточно.

Щоб виконати рішення суду та максимально прозоро вирішити дане питання, міська рада запропонувала провести бліц-конкурс для визначення кращого проекту комплексної забудови даної території за кошти інвестора. Власники земельних ділянок погодилися та розробили програму такого конкурсу.

До складу журі залучили авторитетних людей, професіоналів своєї справи, а також для участі в конкурсі запрошуються зацікавлені авторські колективи. Відбір обіцяє бути максимально відкритим і таким, що задовільнить інтереси як забудовників, так і міста. Прозорість такої схеми налякала ділків та махінаторів, і це зрозуміло. Вони почали рухи для блокування даного питання, що, без сумніву, не зупинить забудовника.

І хоча попереду ще не один етап боротьби за свої законні права, керівники товариства готові долати будь-які труднощі. Адже у перспективі – забудова, яка має всі шанси стати візитівкою міста над Ужем.

Loading...
Loading...
20:51Переглядів: 10975 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше