Показати меню

Уряд Угорщини більше не вимагає від України відмовитись від мовної статті нового закону “Про освіту”

освітаУгорщина не вимагатиме скасування мовної статті у ЗУ “Про освіту”.

Про це повідомив на прес-конференції у Нижньому Солотвині (Закарпаття) міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає “Європейська правда”.

Ми сьогодні зробили перші кроки, попереду багато роботи <…> Ми намагалися не дискутувати про те, як закон зробить більш ефективним вивчення української мови. Ми лише просимо про те, щоби це не заважало інтересам угорськомовної меншини. Це – наше єдине прохання“, – зазначив міністр.

Сійярто не став вимагати скасування або призупинення дії статті 7 освітнього закону, хоча досі це було ключовою вимогою Угорщини.

Тепер Угорщина наголошує на виконанні двох ключових пунктів рекомендації Венеціанської комісії

Пані міністр (освіти України Лілія Гриневич – ред.) заявила, що Україна поважає і виконає всі рекомендації Венеціанської комісії. Ми сподіваємося, що на підставі цього український парламент нарешті прийняв закон про продовження перехідного періоду (впровадження мовної норми. – ред). Такожми очікуємо, щоби було виконано рекомендацію про те, що приватні школи не мають підпадати під вимоги цього закону“, – пояснив Сійярто.

Окрім того, він наголосив на готовності української сторони виконати ці вимоги.

Наші колеги пообіцяли, що не буде жодних перепон цьому. Ми були раді це чути, але обіцянки мають бути виконані”, – зазначив Сійярто.

Зазначимо, що законопроекти щодо виконання вищезгаданих рекомендацій Венеціанської комісії затверджені українським урядом та чекають на схвалення у Верховній Раді.

Loading...
Loading...
09:17Переглядів: 98 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше