Показати меню

Закарпатцям розповіли, у які дні року краяни матимуть офіційні вихідні і як їх оплачуватимуть

вихіднийВ Україні у 2019 році максимальний розмір добових при відрядженнях зросте з 372 до 417 грн. Разом з тим збільшиться і мінімальний розмір лікарняних.

Як оплачуватимуть відрядження:

мінімальні добові — 60 грн (сума не змінилася);

максимальні добові — 417,3 грн (було 372,3 грн);

відрядження за кордон — до 80 євро.

Українці за час, який вони провели у відрядженні, повинні отримувати не менше за свій середній заробіток, йдеться у 121 ст. Кодексу законів про працю. Найчастіше дні відрядження оплачують так само, як і “звичайні”.

Зазначимо, згідно із законом в день відрядження виходити на роботу не потрібно. Тобто навіть якщо ви повернулися рано вранці додому, весь цей день вам порахують “відрядження”, і якщо ви не вийдете на роботу, це не може вважатися прогулом.

У 2019 році на українців чекають два головні нововведення: підвищать максимальний розмір відрядних (розмір становить 0,1 мінімальної зарплати) і, можливо, почнуть виплачувати закордонні відрядні у валюті. Останнє нововведення передбачене розробленими НБУ постановами, які набувають чинності у лютому 2019-го.

Обмеження по максимальному розміру відрядних не означають, що більше 417,3 грн роботодавець платити не може. Просто якщо платити більше, то доведеться також заплатити прибутковий податок у розмірі 18%.

Мінімальний же розмір добових в жодному із законів не встановлений. Є тільки обмеження для бюджетників. Їхні відрядні не можуть бути менші за 60 грн. До цієї нормі “прирівнюється” і бізнес. До речі, в постанові Кабміну №98 також встановлено розмір закордонних добових. Наприклад, для поїздки по роботі до Росії це $37 (близько 988 грн), до Узбекистану — $25 (690 грн), а до Італії — $50 (1380 грн).

Скільки заплатять за лікарняний

мінімальний розмір лікарняного — близько 100 грн на день (було близько 90 грн);

розмір лікарняного залежить від зарплати та стажу;

роботодавець оплачує перші п’ять днів, решта — соцстрах.

Розраховуючи розмір лікарняного, бухгалтер має враховувати страховий стаж і середню зарплату за останні 12 місяців. Так, сукупну зарплату за цей період ділять на кількість днів у році (з урахуванням державних свят). Отримана сума — розмір лікарняного.

Важливо при цьому враховувати, що отримати стільки можуть тільки ті, хто має від 8 років стажу. Решті за “хворі” дні покладена всього частина звичайної зарплати.

Лікарняний:

від 3 до 5 років — 60% середньої зарплати;
від 5 до 8 років — 70% середньої зарплати;
від 8 років — 100% середньої зарплати.
Зі зростанням мінімальної зарплати збільшуватиметься і мінімальний розмір лікарняних. Так, якщо у 2018-му година роботи “коштувала” не менше 22,4 грн, у 2019-му — 25,13 грн.

Скільки буде вихідних і як оплачуються
Вихідні у 2019-му:

1 січня — Новий рік;
7 січня і 25 грудня — Різдво Христове;
8 березня — Міжнародний жіночий день;
1 травня — День праці;
9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
28 червня — День Конституції України;
24 серпня — День незалежності України;
14 жовтня — День захисника України;
один день (понеділок) — Великдень;
один день (понеділок) — Трійця.

Згідно із КЗпПУ, в Україні вихідні дні з заробітку не вираховуються. Причому якщо під час святкового вихідного ви перебуваєте у відпустці, відпочивати можна на один день більше. При цьому при розрахунку середньої зарплати для нарахування відпускних віднімають вихідні. Відповідно, чим більше вихідних, тим більше заплатять за відпустку.

До речі, в Україні до червня 2019-го середні зарплати зростатимуть рівномірно на 1-2% на місяць. Після цього можливий черговий стрибок відразу на 4-5%. До грудня українці в середньому зароблятимуть близько 10,7 тис. грн, у грудні зарплата може відразу підскочити до 12 тис. грн, але при цьому знову обвалитися у січні 2020-го. Глибина такого відкату залежатиме від того, наскільки в Україні збільшать мінімальну заробітну плату до того часу.

Loading...
Loading...
20:40Переглядів: 55 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше