Показати меню

7 днів, 300 спортсменів…Ужгород вперше прийматиме Чемпіонат України з боксу

IO8tWm78wIEБокс – це вид спорту, який люблять закарпатці, але професійно він не отримав свого розвитку на теренах області. Про проблеми у спортивному житті Закарпаття та про розвиток боксу в області говорили на прес-конференції члени Федерації боксу Закарпатської області й кандидат педагогічних наук, доцент УжНУ Валерій Товт.

Головною темою став розвиток боксу в регіоні та проблеми, які потрібно подолати для досягнення необхідного результату. Тим більше, що Закарпаття вперше має свого чемпіона України з боксу. Ним став мукачівець Роберт Мартон.

Чемпіон розповів про перші досягнення та поділився планами на майбутнє.

Роберт Мартон, спортсмен вищого класу, майстер спорту України міжнародного класу з боксу розповів, що у бокс його 5-річного привів батько.

– Сім років я займався боксом у Мукачеві. Наша команда (15-20 спортсменів) їздила на змагання і привозила по 20 медалей, переважно золоті, але як правило всі поїздки оплачували наші батьки. У 12 років я переїхав до Львова продовжити свою спортивну кар’єру(на жаль, на Закарпатті закінчувався бокс). Я пішов далі і змушений був виїхати до іншої області, але мені це допомогло. Був призером Чемпіонату Європи серед юнаків в 2011 р., Чемпіоном світу в 2013 р., призером Чемпіонату світу в 2014р., п’ятим на Юнацьких олімпійських іграх в Китаї в 2014 р., виграв п’ять Чемпіонатів України, один раз був другим.

Щодо своїх спортивних планів, то я зараз готуюся до Чемпіонату Європи, що відбудеться у Польщі восени. А у 2016-му маю намір привезти золоту медаль з олімпіади і я впевнений що якщо мені це вдасться то це буду перша медаль з Олімпійських ігор з боксу в Закарпатській області мабуть за всю історію незалежної України
Раніше в УжНУ існував факультет фізичного виховання та спорту, але його закрили. Про це розповів Валерій Товт, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання УжНУ, кандидат педагогічних наук, доцент. Він зазначив «Якщо не буде тренерів, спорт буде залишатися епізодичним явищем.

За словами Валерія Товта, в області існує проблема у підготовці спеціалізованих кадрів. У 1999 в УжНУ був створений факультет фізичного виховання, що пропрацював 11 років, а у 2013 році з незрозумілих причин перестав існувати. Тепер діє факультет здоров’я людини. Структура змінена, програма кваліфікації випускників теж.

Перший віце-президент федерації боксу Закарпатської області Михайло Данило зазначив, що федерація зобов’язується створити умови для надання можливості спортсменам здобувати кваліфіковану освіту. Він також розповів, що 25-31 травня в Ужгороді вперше за всю історію Закарпаття буде проводитися Чемпіонат України з боксу.

У спорткомплексі «Юність» відбудуться грандіозні змагання, які триватимуть 7 днів. До нас приїдуть 300 спортсменів, яких будуть оцінювати судді національних категорій в кількості 30-ти чоловік. — повідомив Михайло Данило. — Ми запросили також працювати в область Ігоря Замятіна, майстер спорту СРСР з боксу, який проводить тренування в м. Ужгороді.

Loading...
Loading...
12:45Переглядів: 614 | Коментарів: 0

Напишіть відгук

Найсвіжіші новини зібрані на сайті www.ukr.net.
KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.
Секрети імен та їх значення на imena.orakul.ua.
Продаж автомобілів , автобазар онлайн на avtosale.ua.

Найважливіше